Środki ostrożności podczas konserwacji i przeglądów falownika.

OSTRZEŻENIA
Można dokonywać czynności konserwujących i kontrolnych po upływie czasu nie krótszym niż 5 minut od chwili odłączenia zasilania od falownika.

Upewnij się, że tylko wykwalifikowany personel będzie dokonywał czynności konserwujących, kontrolnych lub wymiany części (przed przystąpieniem do pracy należy usunąć metaliczne przedmioty osobistego użytku tj. zegarki, bransolety itp.

(Używaj wyłącznie narzędzi z izolacją ochronną)

Nie stosowanie się do powyższych ostrzeżeń grozi uszkodzeniem falownika.

UWAGA
Nigdy nie ciągnij za przewody.
W przeciwnym razie istnieje niebezpieczeństwo pożaru, powstania przerw w obwodach i/lub uszkodzenie falownika

• Ogólne uwagi bezpieczeństwa

Falownik należy utrzymywać w bezwzględnej czystości i zapobiegać przedostawaniu się do wewnątrz obudowy kurzu i innych ciał obcych. Należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie przymocowanie przewodów i poprawność ich podłączenia. Falownik należy chronić przed wilgocią oraz przed substancjami oleistymi. Nie Wolno dopuścić do przedostawania się do wnętrza falownika kawałków przewodów, drutów, odprysków spawalniczych lub opadających pyłów i kurzów.

Rodzaje przeglądów
(1) Przeglądy codzienne
(2) Przeglądy okresowe
(3) Pomiary rezystancji izolacji.

Nigdy nie przeprowadzaj pomiarów rezystancji wewnętrznej między zaciskami falownika

Pomiary rezystancji izolacji przeprowadzaj tylko w układzie jak na rysunku (str11-2) z użyciem megaomomierza 500V pr. stałego. Próba jest udana, jeśli pomierzona rezystancja jest nie mniejsza od 5MQ.

WebSystem  tel. 048 383.01.44   | falowniki Hitachi | wortal z falownikami -> www.falowniki.pl | forum-> www.falowniki.info